آذربایجان غربی

جنگ نرم با دولت؛ آنها با هم مي آيند و با هم مي روند

  • سه شنبه, شهریور 09 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رسانه هاي زنجيره اي مخالف دولت در آذربايجان غربي، گويا جنگ نرم با دولت داخلي را جايگزين جنگ نرم با دشمن خارجي كرده اند!

به گزارش خبرنگار هم آوا، مقام معظم رهبري در ديداري كه با هزاران نفر از مردم استان مازندران داشتند، فرمودند: "آمريکايي ها مي گويند 45 ميليون دلار بودجه تصويب کرده اند تا از طريق اينترنت جمهوري اسلامي ايران را شکست دهند که اين نشان دهنده اوج درماندگي دشمن است، زيرا آنها تاکنون دهها 45 ميليون دلار صرف مقابله با نظام اسلامي از طريق کار ديپلماسي، تحريم، اعزام جاسوس، استخدام مزدور و روشهاي ديگر کرده اند، ولي به هيچ نتيجه اي نرسيده اند."

ايشان همچنين در ديدار با نخبگان علمي اظهار داشتند: "عزيزان من شرط اصلي فعاليت درست شما در اين جبهه جنگ نرم يكي‌اش نگاه خوشبينانه و اميدوارانه است. نگاهتان خوشبينانه باشد. ببينيد من در مورد بعضي‌تان به جاي پدر بزرگ شما هستم. من نگاهم به آينده خوشبينانه است. نه از روي توهم بلكه از روي بصيرت. شما جوانيد. مركز خوشبيني- مواظب باشيد نگاهتان به آينده، نگاه بدبينانه نباشد نگاه اميدوارانه باشد نه نگاه نوميدانه- اگر نگاه نوميدانه شد نگاه بدبينانه شد نگاه چه فايده‌اي دارد، به دنبالش بي‌عملي، به دنبالش بي‌تحركي. به دنبالش انزوا است مطلقا ديگر حركتي وجود نخواهد داشت هماني است كه دشمن مي‌خواهد."

رهبر معظم انقلاب در ديدار با جمعي از اساتيد و اعضاي هيئت علمي نخبگان نيز تاكيد كردند: "بايد درست در جهت مخالف برنامه دشمن كه به دنبال ايجاد فضاي ياس و نااميدي در دانشگاه‌ها است. حركت، و محيط درس و دانشگاه‌ها را فضاي اميد به آينده كرد."

توصيه هاي مقام معظم رهبري درخصوص جنگ نرم، به صراحت مسير و اهداف جنگ نرم با دشمن را بيان داشته است؛ اما گويا برخي رسانه هاي مخالف دولت در آذربايجان غربي، امروز دولت حسن روحاني و دولتمردان وي را دشمن خود پنداشته و به ستيزي علني با آن برخاسته اند و افسوس كه دشمن خارجي در اين رسانه ها به فراموشي سپرده شده است.

اين رسانه هاي مخالف كه زنجيره اي بودن آنها به وضوح قابل تشخيص هست، همزمان اخبار و گزارش هايي تخريبي و مشترك را عليه دولت منتشر كرده و بي هيچ واهمه اي عملكرد دولت جمهوري اسلامي ايران را زير سوال مي برند؛ جالب اينكه وقتي مركز هدايت كننده اين سايت هاي اينترنتي دچار مشكل فني مي شود، اين رسانه هاي زنجيره اي همزمان در سطح استان و بخصوص اروميه از دسترس خارج مي شوند!

متاسفانه رسانه هاي مخالف دولت بر تخريب هاي زنجيره اي خود نيز عنوان انتقاد مي گذارند تا متهم به تخريب نشوند، در حالي كه با مروري كوتاه بر مطالب اين رسانه ها، تنها چيزي كه قابل مشاهده نيست، نقد سازنده است و بالعكس به وفور عملكرد دولت در تمامي زمينه هاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و ... در اين سايت هاي خبري به بدترين شكل ممكن زير سوال مي رود؛ رفتاري كه در آن سوي مرزها توسط رسانه هاي معاند با شدت بيشتر دنبال مي شود تا ياس و نااميدي را به جامعه ايراني تزريق نمايد.

حال پرسش اين است كه چگونه مي شود برخي رسانه هاي داخلي همسو با رسانه هاي خارجي و با نگاهي بدبينانه نه تنها كمكي به بهبود وضعيت داخلي ايران نمي كنند، بلكه با تمام توان در تلاش دشمن براي ايجاد فضاي نوميدي و انزوا در كشور سهيم هستند؟ آيا نگاه جناحي و بدبينانه به مسائل داخلي و خارجي كشور، اين اجازه را به يك رسانه داخلي مي دهد كه ناخواسته در مسير خواسته هاي دشمنان اين مرز و بوم گام بردارد؟

ترديدي نيست كه دولت تدبير و اميد با وجود تمامي مشكلاتي كه با آن درگير است، كاستي هايي نيز دارد، اما رسانه اي كه ادعاي دلسوزي نظام و ملت را دارد، هرگز نبايد تخريب را جايگزين نقد سازنده نمايد؛ چرا كه اولويت رسانه ها در جنگ نرم، بايد مقابله با توطئه هاي دشمن باشد و نه تضعيف دولتي كه منتخب مردم و مورد تائيد مقام معظم رهبري است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها