آذربایجان غربی

رادفر: از ظرفيت هاي بقعه شمس در خوی باید بهره برد

  • شنبه, مرداد 30 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون استاندار گفت: وجود بقعه شمس در خوی ظرفیت و پتانسیلی است که باید از ٱن بهره برد.

به گزارش خبرنگار هم آوا از استانداري ٱذربایجان غربی، رادفر در جلسه بررسی و پایش طرح شعله شمس که در استانداری برگزار شد، گفت: کشورهای بسیار در حال تاریخ نویسی برای خود هستند و با غفلت ما تاریخ و داشته های تاریخی ما را به نام خود ثبت میکنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ٱذربایجان غربی افزود : متاسفانه در بسیاری از موارد از داشته های تاریخی خود غافل مانده ایم در حالی که هر کدام از این ٱثار تاریخی خود در معرفی استان  و فرهنگ اصیل و جذب گردشگر میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد .

وی خاطر نشان کرد : بعد از تلاشهای بسیار برای معرفی و  شناساندن بقعه شمس به عنوان مرکز فرهنگی و گردشگری ، تلاش شد تا روزی  به عنوان روز بزرگداشت شمس در تاریخ و تقویم ملی ثبت شود .

وی با بیان اینکه هفتم مهر ماه به عنوان روز بزرگداشت شمس در تقویم ثبت شد ، گفت: تلاشها و پیگیری ها برای ثبت جهانی ٱن توسط یونسکو ادامه دارد.

رادفر به ساماندهی بقعه شمس اشاره و اضافه کرد : در نظر داریم با برنامه ریزی برای ساماندهی بقعه شمس هر سال مراسمات بزرگداشت شمس برگزار شود.

سیوانی فرماندار خوی نیز در این جلسه به بیان گزارش اقدامات انجام شده در خصوص بنا و طرح توسعه مزار شمس پرداخت و گفت: استان ٱذربایجان غربی خوشبختانه همانند موزه تاریخی است که در صورت توجه ویژه به هر کدام از این ظرفیت های تاریخی می توان  شاهد توسعه استان هم بود چرا که تاثیر مستقیمی در میزان اشتغال، افزایش درٱمد، جذب گردشگر و نشاط جامعه دارد.

معاون استاندار آذربایجان غربی: تعداد شرکت کنندگان در مسابقات دوومیدانی ارومیه به ۲۰ کشور رسید

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: تعداد شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی دوو میدانی که به میزبانی ارومیه در شهریورماه برگزار می شود به ۲۰ کشور رسید.

به گزارش تسنیم، علیرضا رادفر در حاشیه برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی در ارومیه اظهار داشت: آذربایجان غربی ظرفیت بسیار مطلوبی در زمینه ورزش دارد و این ظرفیتها در میزبانی‌های مختلف بین المللی به اثبات رسیده است و به‌زودی با خاتمه دادن به وضعیت پروژه‌های نیمه تمام ورزشی آذربایجان غربی ظرفیتهای جدیدی به میزبانی استان افزوده شده و ضمن تقویت زیرساخت‌های ورزشی، توانمندی‌های مردمی منطقه نیز شناسایی و بکار گرفته می‌شود.

نائب رئیس ستاد برگزاری مسابقات بین المللی کاراته ارومیه با ابراز خرسندی از برگزاری مسابقات مختلف بین المللی در آذربایجان غربی گفت: میزبانی از ورزشکاران کشورهای مختلف در هر رده سنی و در هر رشته ورزشی جزو مؤلفه‌های تاثیرگذار در جذب گردشگر خارجی به این خطه است و بنابراین باید از رخدادهای ورزشی استفاده فرهنگی کرد و از این ظرفیت برای معرفی فرهنگ کشورمان و انتقال آموزه‌های اسلامی ایرانی بهره برداری کرد.

وی با اشاره به پخش کاتالوگ جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان غربی در بین ورزشکاران خارجی شرکت کننده در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی کارته جام صلح و دوستی تصریح کرد: تلاش می‌شود اگر فرصتی فراهم شد، برای صدها ورزشکار خارجی حاضر در این مسابقات یک تور گردشگری ارومیه نیز برگزار شود تا آنان با این خطه از کشور بیشتر آشنا شوند.

رادفر با اشاره به رویدادهای بین المللی ورزشی پیش رو به میزبانی آذربایجان غربی از برگزاری مسابقات بین المللی مچ اندازی از هفته آینده در شاهین دژ خبر داد و بیان کرد: از سوی دیگر مسابقات کشتی جهانی کودک در خوی، تنیس خاکی زنان و مردان و مسابقات بین المللی دوومیدانی با حضور 20 کشور در کنار مسابقات بین المللی پاراگلایدر در منطقه سیلوانا از جمله رویدادهای مهم ورزشی در آذربایجان غربی است که در شهریور ماه برگزار می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با ابراز تأسف از فقدان اسپانسر صنعتی و اقتصادی از بخش خصوصی در بسیاری از مسابقات بین المللی که در ارومیه برگزار می‌شود افزود: متاسفانه تاکنون واحدهای تولیدی و صنعتی استان تمایلی در این زمینه نشان نداده‌اند اما تلاش می‌شود با معرفی مزایای انجام تبلیغات بین المللی به صاحبات صنایع تولیدی بزرگ این ظرفیت نیز احیا شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها