آذربایجان غربی

اعلام دستورالعمل انتخاب مدیران واحدهای آموزشی

  • یکشنبه, مهر 30 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزارت آموزش و پرورش به منظور استقرار شایسته سالاری در انتخاب نیروی انسانی برای مشاغل مدیریتی، در نظر دارد، انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی را در قالب دستورالعملی مشخص، ضابطه مند کند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش، برخی از ویژگی های پیشنهادی مندرج در این دستورالعمل، به شرح زیر است:

۱- فهرست مدارسی که به دلیل بازنشستگی و یا جابجایی مدیران آنها به مدیر جدید نیازمند هستند به صورت مستمر در سامانه ای که به همین منظور طراحی می شود، با مشخصات واحد آموزشی مربوط درج و به اطلاع همکاران برسد.

۲- همکاران واجد شرایط، آمادگی خود را برای پذیرش سمت مدیریت مدرسه مورد نظر با درج شرایط خود در سامانه مذکور اعلام نمایند.

۳- سامانه مورد نظر به صورت هوشمند، شرایط داوطلبان را با شرایط مقرر تطبیق می دهد و در صورت انطباق لازم، امتیازات هریک از داوطلبان را محاسبه و فهرست متقاضیان مدیریت هر مدرسه را به ترتیب امتیازات آن ها در اختیار قرار خواهد داد.

۴- در هر منطقه آموزشی، کمیته ای مرکب از مسئولین اداری، صاحب نظر پیشکسوت در حوزه مدیریت مدارس و یکی از صاحب نظران حوزه دانشگاهی در مدیریت آموزشی، شرایط، مدارک و شایستگی های داوطلبان را بررسی می نماید و تعدادی از داوطلبان را به ترتیب اولویت به ریاست منطقه معرفی خواهد کرد.

۵- ریاست منطقه با ملاحظه پیشنهاد کمیته مذکور و عندالزوم بررسی فهرست کلیه داوطلبان واجد شرایط، با رعایت ضوابط قانونی و مقرر، نسبت به انتخاب و انتصاب مدیر واحد آموزشی اقدام خواهد کرد.

بدین وسیله از دبیران، آموزگاران، مدیران و کارشناسان علاقمند دعوت می نماید پیشنهادها و نظرات خود را حداکثر تا تاریخ ۱۰/۸/۹۶ به پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در معلمان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها