آذربایجان غربی

معوقات حق التدریسی ها تا پایان سال پرداخت می شود

  • چهارشنبه, اسفند 11 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزیر آموزش و پرورش گفت: معوقات نیروهای حق التدریس تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از مهر، فخرالدین دانش آشتیانی در حاشیه مراسم جشنواره ایثار در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اگر معوقات نیروهای حق التدریس پرداخت نشود به دیون رفته و دیگر قابل پرداخت نمی شود، افزود: خیر، پرداخت معوقات حق التدریسی ها را دنبال می کنیم تا بتوانیم تا پایان سال پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با سازمان برنامه ریزی و مدیریت برای پرداخت حقوق  و معوقات دچار مشکل شده اید، گفت: به دلیل کمبود منابع، اولویت دولت پرداخت حقوق  کارکنان است اما با صحبت هایی که با خزانه و سازمان مدیریت داشته ایم این مسائل حل شده و تا پایان سال حقوق حق التدریسی ها پرداخت می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره کمبود بودجه در سال ۹۶ و ایجاد مشکل در پرداخت حقوق نیز افزود: یقینا در پرداخت حقوق مشکلی پرداخت نمی کنیم اما به هر حال هر سال همانند سالهای قبل مشکل کمبود در بحث کیفیت وجود داشته که انشاالله با برنامه ریزی که انجام می دهیم حل می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اعتراضی نسبت به کمبود بودجه سال ۹۶ آموزش و پروش داشته اید، گفت: با فعالیت و برنامه ریزی مسئله را حل می کنیم و خوشبختانه با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستیم تا مشکلات بودجه نیز حل شود.

دانش آشتیانی درباره رویکرد وزارتخانه متبوعش نسبت به انتخابات سال ۹۶ نیز تصریح کرد: همه باید در انتخابات سال ۹۶ شرکت کنند و انتخابات یک تمرین و الگو برای دانش آموزان است و باید سعی کنیم اخلاق را در محور قرار دهیم و در یک رقابت سالم مردم بتوانند انتخاب کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تشویق و ترغیب به رای دادن به کاندیدایی نیز بیان کرد: خیر، تشویق و ترغیبی نداریم. مردم به هر کسی که بخواهند، رای می دهند.

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته در سال آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 95 را سال آینده پرداخت می‌کنیم.

دانش آشتیانی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تلاش داشته‌ایم امسال حق بازنشستگی این افراد را پرداخت کنیم اما به دلیل کمبود منابع دولت این کار انجام نشد. در سال 96 با کمک نمایندگان مجلس در این زمینه اقدام جدی صورت می‌گیرد و حتما پاداش بازنشستگی این افراد را پرداخت می‌کنیم.

وی در مورد عیدی بازنشستگان آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: پرداخت عیدی این افراد در اختیار صندوق بازنشستگی است و من اطلاعی ندارم که عیدی چه زمانی پرداخت می‌شود.

دانش درباره موضوع استیضاح خود در مجلس گفت: برای پاسخ به نمایندگان مجلس حتما در مجلس حاضر خواهم شد. به هر حال استیضاح و سوال جزء اختیارات نمایندگان است و ما هم پاسخگو خواهیم بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در معلمان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.