آذربایجان غربی

تعیین تکلیف مربیان حق التدریس فنی حرفه ای

  • یکشنبه, آذر 23 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

قرار است بخشی از این اعتبارات از سوی سازمان فنی حرفه ای و بخشی توسط دولت و به صورت ویژه تامین شود.

 

معاون اداری و پشتیبانی فنی حرفه ای کشور از تعیین تکلیف و تغییر وضعیت مربیان حق التدریس فنی حرفه ای کشور در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رهام کیایی عصر یکشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران فنی حرفه ای استان اردبیل اضافه کرد: در این سازمان مریبان حق التدریس زیادی داریم که زندگی خود را وقف آموزش های مهارتی جوانان کشور کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه باید امنیت شغلی این مربیان از طریق تغییر وضعیت تامین شود، افزود: برغم پیگیری های صورت گرفته تغییر وضعیت این افراد در سال ۹۱ ابلاغ نشد اما سازمان فنی حرفه ای و شخص وزیر دوباره در سال ۹۲ این مسئله را مورد تاکید قرار داد و آن را به مجلس برد.

معاون اداری و پشتیبانی فنی حرفه ای کشور با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد تصویب قرار گرفته و به دولت ارسال شده است، متذکر شد: انتظار داریم که این آئین نامه در کوتاه ترین زمان ممکن مصوب و ابلاغ شود.

وی به تامین اعتبارات تغییر وضعیت مربیان حق التدریس اشاره کرد و ادامه داد: قرار است بخشی از این اعتبارات از سوی سازمان فنی حرفه ای و بخشی توسط دولت و به صورت ویژه تامین شود.

کیایی با اشاره به فعالیتها و اقدامات انجام شده برای ارتقا حقوق کارکنان این سازمان تصریح کرد: کارکنان این سازمان در مقایسه با برخی دستگاه ها از حقوق پایین تری برخوردارند طی تلاش شده در سالهای اخیر برخشی از این آن حل شود.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه آموزشی سیاستهای جدیدی در سازمان فنی حرفه ای صورت گرفته است، یادآور شد: بروزرسانی استانداردهای آموزشی مد نظر سازمان است، چراکه اعتقاد داریم استانداردها را بگونه ای باید بازسازی و ترمیم کنیم که نیازهای شغلی جدید را در جامعه برطرف کنیم.

معاون رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور عنوان کرد: نباید بحث ما این باشد که چقدر کمیت آموزشی داریم بلکه باید بهره وری آموزشی را بسنجیم و اینکه آموزشهای ارائه شده چقدر کارآیی و اثر بخشی دارد.

وی با اشاره به توسعه قابل توجه مراکز علمی و دانشگاهی در کشور بیان داشت: در این شرایط بهره وری آموزشی سازمان فنی حرفه ای با ایجاد اشتغال مورد ارزیابی است و اینکه چقدر چقدر مهارت آموزان این سازمان پس از فارغ التحصیلی دارای شغل می شوند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در معلمان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها