آذربایجان غربی

پلمپ 300 مهدکودک در تهران

  • دوشنبه, آذر 11 1392
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در واکنش به مباحث مطرح شده پیرامون رواج فرهنگ غربی در مهدهای کودک اظهار کرد: اولویت بیش از 95 درصد از مهدهای کودک در سراسر کشور آموزش دینی و قرآنی است و این عناوین جزو دروس اصلی این مراکز است.

 

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه هر جایی که گروهی کودک دور هم جمع شوند مهد کودک تلقی نمی‌شود، گفت: سال گذشته 300 مهدکودک در تهران به دلیل نداشتن مجوز و به عناوین مختلف همچون استعدادیابی، آموزش نقاشی، خانه‌های اسباب بازی و پرورش خلاقیت «پلمپ» شدند.

وی ادامه داد: در این مراکز استانداردهای لازم رعایت نشده بود و مجوزی نیز از طرف سازمان بهزیستی دریافت نکرده بودند، چرا که مهدهای کودک برای فعالیت باید توسط سازمان بهزیستی و سازمان استاندارد مورد تایید قرار گیرند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه 15 هزار مهدکودک در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد 7500 مهد در روستاها فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: در این مراکز سازمان تبلیغات اسلامی 15 هزار مربی مهدکودک فعال در سازمان بهزیستی را آموزش داده تا برای انتقال این آموزش‌ها به کودکان اقدام کنند.

وی افزود: در مجموع 50 هزار مربی مهدکودک در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد تقریبا یک سوم آنها که معادل 15 هزار نفر می‌شوند آموزش‌های لازم را از طریق سازمان تبلیغات اسلامی دریافت کرده‌اند.

نفریه در ادامه به توزیع بسته‌های آموزشی با رویکرد مذهبی در مهدهای کودک اشاره کرد و گفت: بسته اول سه کتاب است که به صورت رایگان در اختیار همه کودکان قرار می‌گیرد و بسته دوم نیز شامل 10 کتاب می‌شود که مهدها ملزم به تهیه آن برای مربیان هستند تا مسائل دینی و توحیدی در این مراکز آموزش داده شود.

به گفته معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، این سازمان در سال جاری به دلیل توسعه مفاهیم دینی در مهدها و آموزش مربیان ستاد اقامه نماز مورد تقدیر قرار گرفت و به عنوان دستگاه برتر در این زمینه شناخته شده است.

نفریه با تاکید بر اینکه از سال گذشته ایجاد آدینه مهدها در کنار برپایی ستادهای اقامه نماز جمعه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: این اتفاق به دلیل این است که پدران و مادران بتوانند در زمان اقامه نماز کودکان خود را با خیال راحت در اختیار آدینه مهدها قرار دهند و باید بدانیم که تعداد این مراکز در سال جاری 120 درصد رشد داشته و از 140 مرکز به 280 مرکز افزایش یافته است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در کودکان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها