آذربایجان غربی

تشکیل پرونده برای کودکان کار و خیابان

  • دوشنبه, آبان 20 1392
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: دو هزار و ۵۰۰ کودک کار در شهر تهران شناسایی شده و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

 

رضا جهانگیری‌فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تقریبا ۴۰ درصد کودکان کار غیرایرانی‌اند که ۹۰ درصد آنها افغانی هستند گفت:آمار کودکان کار شناور و در فصول مختلف قابل تغییر است. مابه طور دقیق آمار مشخصی نداریم اما بر اساس فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و شناسایی کودکان کار توسط آن‌ها نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ کودک کار در شهر تهران شناسایی و برای آن‌ها پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این کودکان تحت پوشش سازمان‌های مردم نهادی هستند که آنها را شناسایی کرده‌اند‏، تاکید کرد: تعداد کودکان کار در فصل تابستان افزایش می‌یابد و در مقایسه با سایر فصول بیشترند.

جهانگیری‌فرد با بیان اینکه بالغ بر ۹۰ درصد این کودکان دارای خانواده هستند، گفت: ‌ بیشتر این کودکان به صورت انفرادی فعالیت می‌کنند و حتی گاهی از آنها به صورت خانوادگی کار می‌کنند.

معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه بیشتر این کودکان ساماندهی شده هستند، در پاسخ به اینکه در حال حاضر کودکان کار بیشتر در کدام نقاط شهر فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: کودکان کار در همه جای شهر دیده می‌شود اما بیشتر در مرکز و مناطق شمالی شهر تهران فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، البته این کودکان بیشتر مکان‌های خود را تغییر می‌دهند با این وجود در اطراف بهشت زهرا، بازارهای بزرگ و مرکزی نیز فعالیت‌ آنها چشمگیر است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در کودکان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها