آذربایجان غربی

وجود ۶۴۲ هزار کودک بی سواد در ایران

  • چهارشنبه, آذر 19 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی از وجود ۶۴۲ هزار کودک ۶ تا ۱۵ ساله بیسواد در کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدیزاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان کرمانشاه، اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای پتانسیل های بالایی است و به همین خاطر وزارت آموزش و پرورش توقع ویژه ای از این استان برای زدودن معضل بیسوادی دارد.

وی افزود: در کرمانشاه نیرو های با انگیزه و خوبی وجود دارد اما متاسفانه در سالیان گذشته خروجی کار متناسب با توانمندی استان کرمانشاه نبوده، لذا از مسئولین در خواست می شود توجه ویژه ای به امر سوادآموزی داشته باشند.

مهدیزاده ادامه داد: نگاه ویژه به امر سواد آموزی یک مسله مهم است که باید به آن توجه شود زیرا در بدنه آموزش و پرورش قرار گرفته است.

معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی ضمن انتقاد از عدم انگیزه کافی در سطح وزارت آموزش و پرورش، افزود: اگر مجموعه آموزش و پرورش بخواهد می توان در مدت یکسال معضل بیسوادی را در سطح جامعه برچید.

مهدیزاده خاطرنشان کرد: در کل کشور ۶۴۲ هزار کودک ۶ تا ۱۵ سال بیسواد وجود دارد که از این تعداد ۲۶۰ هزار نفر بیسواد مطلق بوده و ما بقی نیز حداکثر تا سوم ابتدایی تحصیل کرده اند.

وی گفت: در سال گذشته نیز ۳۹۵ هزار کودک بدو ورود به کلاس اول داشته ایم که ثبت نام نکرده و به مدرسه نرفتند.

مهدیزاده از عدالت جنسیتی به عنوان افتخار آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: سعی ما بر این است که پوشش تحصیلی در جوزه سوادآموزی به شکل ویژه ای برای دختران و پسران فراهم شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در کودکان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها