آذربایجان غربی

هشدار دولت به انتشار خبرهای جعلی در فضای مجازی

  • چهارشنبه, مهر 09 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مردم و استفاده کنندگان از این فضا باید بیشتر دقت کنند.

 

پخش خبرهای جعلی و نامناسب در فضای مجازی همزمان با تلاش دولت برای تسهیل استفاده سالم از این فناوری ها نشان از نوعی سوگیری هدفمند است که به نظر می رسد مردم و استفاده کنندگان از این فضا باید بیشتر دقت کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در روزهای اخیر شاهد آن بودیم که بحث فیلترینگ شبکه های ارتباطی اینترنتی مطرح شد و به دنبال آن موافقان و مخالفان این شبکه ها اظهار نظرهای فراوانی داشتند.

همزمان شاهد اظهارات فرمانده ناجا و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بودیم که حکایت از موافقت نداشتن با فیلترینگ این فناوری ها داشت و در نشست خبری امروز (چهارشنبه) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که مسدود شدن شبکه های مجازی همچون وایبر راه حل نیست.

با این حال خبرهایی دروغینی که عواطف عمومی را جریحه دار می کند همچون شایعه کذب سقوط هواپیمای مسافربری به طور گسترده در این شبکه ها منتشر می شود که گویی تهیه کنندگان و منتشر کنندگان آن هدف خاصی را دنبال می کنند.

شاید ضروری باشد تا استفاده کنندگان از این فضای ارتباطی ارزان قیمت به این گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیشتر دقت کنند که گفت: در بسیاری از کشورها وزارت ارتباطات مانع اصلی استفاده از این ابزارهاست چون درآمد وزارت ارتباطات را به شدت پایین می آورند اما از نظر دولت چون این ابزار از نظر اقتصادی مورد استفاده مردم است تنها از مردم خواهش داریم تلاش کنند فرهنگ استفاده از این شبکه های اجتماعی رعایت شود.

وی با بیان اینکه مردم باید در استفاده از شبکه های اجتماعی به مسایلی که باعث مخدوش شدن اخلاق اجتماعی می شود توجه کنند، افزود: مردم باید خودشان به یکدیگر تذکر دهند تا یک شبکه سالم داشته باشیم، چون یک طرف قضیه، استفاده کنندگان از این ابزار هستند و طرف دیگر دسته ای هستند که از این موضوع رضایت ندارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها