آذربایجان غربی

خرید رای مردم با توزیع کارتهای اعتباری در گونی های برنج!

  • یکشنبه, تیر 21 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

برای خرید رای مردم در میان گونی‌های برنج کارت‌های اعتباری قرار داده و بین مردم منطقه توزیع می‌کنند.

نماینده ملایر هشدار داد که در شهرستان متبوعش از هم اکنون برخی، برای خرید رای مردم در میان گونی‌های برنج کارت‌های اعتباری قرار داده و بین مردم منطقه توزیع می‌کنند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، علی نعمت چهاردولی در گفت و گو با ایسنا، گفت: بنده این مساله را به مقامات مسئول اعلام کرده‌ام، امیدوارم تا دیر نشده با متخلفان وهواداران آنان برخورد قاطع شود تا برگزاری انتخابات سالم از هم اکنون تضمین شود.

وی در پیشنهادی اختصاص شعبی مستقل برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی به دستور رئیس قوه قضاییه را ضروری دانست و افزود: مقام معظم رهبری رای مردم را حق‌الناس می‌دانند اما متاسفانه در مقطع انتخابات بداخلاقی‌هایی می‌شود و افرادی در گردونه‌ی انتخابات می‌شوند که شایستگی و لیاقت نمایندگی مردم ایران را ندارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران، وجه تمایز انسان و حیوان را حق‌ رای دانست و افزود: باید با افرادی که به خودشان اجازه می‌دهند به هر شیوه ، حیله ، تخلف ، تقلب و تزویری رای مردم را کسب کنند، برخورد قاطع شود. حق‌الناس بودن این مساله حتی ایجاب می‌کند قوه قضاییه با این نوع تخلفات خارج سیستم جاری برخورد کند.

وی خواستار راه اندازی شعب و انتخاب قضاتی مخصوص جهت رسیدگی به این گونه تخلفات انتخاباتی شد و گفت: وقتی فرد یا افرادی با تخلف موفق به پیروزی در انتخابات شدند، حق سایر کاندیداها ضایع می‌شود و موجب انحراف در آرای مردم می‌گردد، انجام دادرسی پس از شش ماه به چه درد مردم می‌خورد، به فرض باطل شدن انتخابات میان دوره‌ای که باعث تضییع مجدد حق مردم و تحمیل هزینه سنگین بر نظام می‌شود این کار به چه دردی می‌خورد؟

نماینده مردم ملایر تدوین دستورالعملی برای برگزاری انتخابات سالم را پیشنهادی به موقع از سوی رییس مجلس دانست و افزود: قوه قضاییه در قالب چنین دستورالعلمی باید شعب مستقل را با اختیار تام راه اندازی کند تا در کمترین زمان ممکن به تخلفات فوق‌الذکر تا قبل از دیر شدن رسیدگی کند.

چهاردولی خواستار شفاف سازی مصادیق تخلف‌های انتخاباتی شد و افزود: وقتی برای تخلف مصداق تعریف شود، برخورد به موقع نیز امکان پذیر می‌شود. بارزترین تخلف انتخاباتی که از هم اکنون در شهرستان ملایر در حال اجرا است خرید آراء از طریق توزیع سبد کالا و پول نقد است. وقتی با این تخلفات برخورد نشود در آینده و پس از ورود عده‌ای متخلف به مجلس چه باید کرد؟

وی گفت:‌ ورود کاندیداهای متخلف به مجلس باعث ظهور نمایندگان اهل زده بند سیاسی و اقتصادی و شیوع انواع مفاسد در بدنه حاکمیت می‌شود. برای جلوگیری از شکل گیری چنین مجلسی فقط کافی است وزارت کشور وشورای نگهبان و قوه قضاییه با تعریف مصادیق تخلف به طور قاطع از ورود کاندیداهای متخلف به عرصه رقابت‌های انتخاباتی جلوگیری کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها